ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI

SP. Z O.O. z siedzibą w Rabce-Zdroju
tel.: 18 26 77 130
e-mail: poczta@zwik-rabka.pl

Ze względu na kolejne odnotowane w Polsce przypadki zakażenia koronawirusem, Prezes Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Rabce-Zdroju informuje, iż z dniem 16.03.2020r do odwołania:

 • Ogranicza się przyjmowanie stron w obiektach i pomieszczeniach Spółki poza pilnymi przypadkami.
 • Zawiesza się dokonywanie odczytów bezpośrednich u odbiorców naszych usług. Faktury zostaną wystawione Państwu w oparciu o średnie zużycie z ostatnich 6 miesięcy (istnieje możliwość podania odczytu telefonicznie lub na adres e-mail Zakładu).

W przypadkach koniecznych dopuszcza się kontakt bezpośredni z Biurem Obsługi Klienta (BOK)  po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Przypominamy, iż Stacje Uzdatniania Wody i Oczyszczalnia Ścieków są obiektami zamkniętymi dla osób niezatrudnionych.

Z uwagi na ryzyko zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 wszystkie sprawy w BOK niewymagające osobistego stawienia się przeprowadzimy drogą elektroniczną a dokumenty prześlemy pocztą lub na wskazany adres e-mail.

Kontakt z Biurem Spółki

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • 18 26-77-130
 • zwik-rabka.pl

Jednocześnie informujemy, iż w pozostałym zakresie działalności nasz Zakład działa jak do tej pory bez zakłóceń. Dołożymy wszelkich starań aby niniejsze ograniczenia były dla Państwa jak najmniej uciążliwe.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie dla naszych działań, ale robimy to wyłącznie w trosce o Państwa bezpieczeństwo.

Ponadto przekazujemy informację, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza brak zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa:

https://www.igwp.org.pl/index.php/informacje/informacje-branzowe/1523-swiatowa-organizacja-zdrowia-who-potwierdza-brak-zagrozenia-dla-systemow-wodociagowych-jako-formy-rozprzestrzeniania-koronawirusa

 

LOKALIZACJA

lokalizcja

Administracja Spółki pracuje w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00.

Mieści się w budynku administracyjnym na terenie Oczyszczalni Ścieków przy ul. Zaryte 141a.

Stacje Uzdatniania Wody oraz Oczyszczalnia Ścieków są obiektami zamkniętymi dla osób niezatrudnionych.

Uwaga !!!


Co pewien czas w mediach pojawiają się informacje z różnych miejsc w Polsce, również z naszego miasta, o próbach wejścia do domów lub mieszkań osób przedstawiających się jako pracownicy zakładów energetycznych, gazowni lub wodociągów. Celem działania takich osób najczęściej jest niestety chęć dokonania kradzieży.

Równocześnie należy jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami pracownicy każdego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego mają prawo wchodzić na teren nieruchomości lub obiektu budowlanego odbiorcy swoich usług w celu odczytania stanu lub sprawdzenia poprawności działania wodomierza, kontroli jakości odprowadzanych ścieków, wykonania niezbędnych pomiarów, wymian, napraw itp.

W każdym takim przypadku pracownik powinien okazać legitymację służbową oraz pisemne upoważnienie.

W celu zwiększenia pewności mieszkańców, że osoba przedstawiająca się jako „pracownik wodociągów” rzeczywiście reprezentuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Rabce-Zdroju, od października bieżącego roku zostały wprowadzone dla pracowników spółki nowe, bezpieczniejsze LEGITYMACJE SŁUŻBOWE.

Ogłoszenie Koronowirus

Ze względu na kolejne odnotowane w Polsce przypadki zakażenia koronawirusem, Prezes Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Rabce-Zdroju informuje, iż z dniem 16.03.2020r do odwołania:

Przeczytaj Więcej

AWARIE

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób o zgłaszanie nam każdej zauważonej awarii wodociągowej na terenie nieruchomości lub w terenie ogólnodostępnym. O wystąpieniu awarii może świadczyć:

 • woda wypływająca na powierzchnię ziemi;
 • nagłe obniżenie ciśnienia w instalacji wodociagowej;
 • zapadnięcie się gruntu, chodnika lub jezdni albo zauważalne podmoknięcie terenu.
 • Ze swej strony zapewniamy możliwie najszybszą reakcję na każde otrzymane zgłoszenie. Zgłoszenia awarii przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów:

  • w dni robocze w godz. 7:00 – 15:00:
   18 26 77 131, 18 26 77 130
  • w godzinach popołudniowych i nocnych oraz w dni wolne od pracy:
   18 26 77 129